Cursul de schimb

Leu (RON)


19 oct.202020 oct.202021 oct.202022 oct.202023 oct.2020
Dolarul australianAUD2,94792,90722,91522,92342,9418
Leva bulgăreascăBGN2,49232,49202,49192,49152,4922
Dolarul canadianCAD3,14663,13373,13873,13173,1373
Francul elveţianCHF4,54644,54674,54874,53964,5485
Coroana cehăCZK0,17830,17900,17900,17880,1795
Coroana danezăDKK0,65510,65490,65480,65480,6551
Lira egipteanăEGP0,26410,26300,26200,26220,2619
EuroEUR4,87464,87384,87374,87304,8744
Lira sterlinăGBP5,39175,35525,37055,39175,3849
100 Forinţi maghiariHUF1,33411,33531,33881,33541,3394
100 Yeni japoneziJPY3,93563,91123,92113,93223,9322
Leul moldovenescMDL0,24530,24360,24260,24120,2417
Coroana norvegianăNOK0,44560,44450,44590,44560,4466
Zlotul polonezPLN1,06971,06551,06261,06191,0646
Rubla ruseascăRUB0,05340,05300,05340,05350,0539
Coroana suedezăSEK0,47080,46890,47050,46900,4702
Lira turceascăTRY0,52520,52290,52450,52850,5167
Dolarul americanUSD4,14564,12894,11354,11854,1145
Randul sud-african ZAR0,25200,25050,25080,25250,2538
Realul brazilianBRL0,73420,73640,73380,73430,7357
Renminbi-ul chinezescCNY0,61980,61820,61790,61670,6168
Rupia indianăINR0,05650,05620,05590,05590,0559
100 Woni sud-coreeniKRW0,36380,36250,36300,36280,3650
Peso-ul mexicanMXN0,19670,19510,19530,19460,1968
Dolarul neo-zeelandezNZD2,75322,71202,72692,74312,7558
Dinarul sârbescRSD0,04150,04140,04140,04140,0414
Hryvna ucraineanăUAH0,14610,14550,14550,14570,1454
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,12861,12411,11991,12121,1202
Kuna croatăHRK0,64280,64290,64350,64310,6432
Bahtul thailandez THB0,13290,13200,13170,13170,1317
Gramul de aurXAU254,7806253,0441253,6485253,9661252,5738
DSTXDR5,86225,84465,83775,84235,8400
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile