Cursul de schimb

Leu (RON)


11 sep.201912 sep.201913 sep.201916 sep.201917 sep.2019
Dolarul australianAUD2,94832,95552,93332,94542,9372
Leva bulgăreascăBGN2,42042,42162,42112,42042,4210
Dolarul canadianCAD3,26403,25553,22673,22823,2423
Francul elveţianCHF4,32314,33634,32124,32354,3226
Coroana cehăCZK0,18300,18300,18320,18290,1827
Coroana danezăDKK0,63450,63470,63410,63400,6341
Lira egipteanăEGP0,26150,26170,25970,26230,2632
EuroEUR4,73404,73634,73544,73404,7352
Lira sterlinăGBP5,30935,29375,31235,32515,3288
100 Forinţi maghiariHUF1,42461,42941,42571,42601,4183
100 Yeni japoneziJPY3,98673,98193,94933,97253,9723
Leul moldovenescMDL0,24080,24270,24260,24030,2416
Coroana norvegianăNOK0,47870,47980,47660,47720,4788
Zlotul polonezPLN1,09201,09161,09221,09361,0896
Rubla ruseascăRUB0,06560,06600,06640,06680,0670
Coroana suedezăSEK0,44390,44490,44490,44360,4424
Lira turceascăTRY0,74280,74740,75190,74980,7491
Dolarul americanUSD4,29334,29464,26544,28034,2979
Randul sud-african ZAR0,29170,29360,29310,29220,2901
Realul brazilianBRL1,05201,05581,05051,04791,0532
Renminbi-ul chinezescCNY0,60340,60590,60250,60570,6057
Rupia indianăINR0,05990,06020,06000,05980,0597
100 Woni sud-coreeniKRW0,35980,36330,36240,36170,3609
Peso-ul mexicanMXN0,21990,22020,22020,22010,2204
Dolarul neo-zeelandezNZD2,75632,76312,72932,73342,7176
Dinarul sârbescRSD0,04030,04030,04030,04030,0403
Hryvna ucraineanăUAH0,17190,17320,17230,17260,1734
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,16881,16921,16121,16531,1701
Kuna croatăHRK0,64020,64050,64030,64020,6404
Bahtul thailandez THB0,14040,14100,14020,14030,1407
Gramul de aurXAU206,1038207,7122206,5613206,9204207,1220
DSTXDR5,87615,87865,85545,87085,8817
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile