Cursul de schimb

Leu (RON)


5 aug.20206 aug.20207 aug.202010 aug.202011 aug.2020
Dolarul australianAUD2,94202,93132,95102,94212,9441
Leva bulgăreascăBGN2,47142,47252,47342,47252,4720
Dolarul canadianCAD3,07623,06913,06413,07213,0852
Francul elveţianCHF4,48324,49044,47944,48834,4909
Coroana cehăCZK0,18520,18480,18390,18410,1845
Coroana danezăDKK0,64880,64910,64940,64930,6492
Lira egipteanăEGP0,25470,25480,25640,25740,2568
EuroEUR4,83364,83594,83754,83594,8347
Lira sterlinăGBP5,34485,36795,36075,37025,3722
100 Forinţi maghiariHUF1,40131,39641,39771,40011,4021
100 Yeni japoneziJPY3,85643,85953,87563,88023,8668
Leul moldovenescMDL0,24670,24560,24580,24650,2487
Coroana norvegianăNOK0,45200,45440,45420,45520,4571
Zlotul polonezPLN1,09951,09601,09661,09821,0982
Rubla ruseascăRUB0,05600,05550,05550,05580,0563
Coroana suedezăSEK0,46970,46890,46930,47010,4703
Lira turceascăTRY0,57900,56160,55830,56060,5666
Dolarul americanUSD4,07574,07514,09494,11294,1033
Randul sud-african ZAR0,23700,23210,23250,23190,2335
Realul brazilianBRL0,77030,77010,76790,75620,7485
Renminbi-ul chinezescCNY0,58720,58680,58850,59010,5907
Rupia indianăINR0,05450,05440,05460,05490,0550
100 Woni sud-coreeniKRW0,34320,34390,34530,34630,3467
Peso-ul mexicanMXN0,18090,18090,18190,18320,1835
Dolarul neo-zeelandezNZD2,71702,70902,72442,70852,7062
Dinarul sârbescRSD0,04110,04110,04110,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,14670,14720,14810,14900,1487
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10961,10931,11481,11971,1171
Kuna croatăHRK0,64720,64750,64850,64800,6462
Bahtul thailandez THB0,13160,13100,13150,13210,1321
Gramul de aurXAU267,2285268,4712271,0003268,7021262,6798
DSTXDR5,75905,76165,77685,78955,7828
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile