Cursul de schimb

Leu (RON)


12 apr.202113 apr.202114 apr.202115 apr.202116 apr.2021
Dolarul australianAUD3,15443,15193,16623,18653,1855
Leva bulgăreascăBGN2,51582,51682,51692,51782,5177
Dolarul canadianCAD3,29463,28623,28183,29113,2874
Francul elveţianCHF4,47284,47204,46884,45604,4730
Coroana cehăCZK0,18870,18900,18970,18980,1901
Coroana danezăDKK0,66160,66190,66190,66220,6621
Lira egipteanăEGP0,26340,26320,26190,26240,2622
EuroEUR4,92054,92254,92264,92454,9243
Lira sterlinăGBP5,68025,69635,67195,67015,6647
100 Forinţi maghiariHUF1,38001,37211,37151,37211,3647
100 Yeni japoneziJPY3,77993,78443,77643,78083,7785
Leul moldovenescMDL0,23080,23090,23140,23040,2303
Coroana norvegianăNOK0,48640,48570,48770,49040,4908
Zlotul polonezPLN1,08601,07801,08001,08121,0825
Rubla ruseascăRUB0,05340,05360,05440,05360,0543
Coroana suedezăSEK0,48280,48260,48510,48590,4877
Lira turceascăTRY0,50550,50840,51260,51230,5099
Dolarul americanUSD4,13354,13674,11804,11114,1120
Randul sud-african ZAR0,28320,28400,28380,28740,2885
Realul brazilianBRL0,72730,72150,72020,72710,7321
Renminbi-ul chinezescCNY0,63140,63170,63050,63010,6304
Rupia indianăINR0,05510,05490,05480,05480,0553
100 Woni sud-coreeniKRW0,36760,36820,36950,36880,3686
Peso-ul mexicanMXN0,20530,20520,20480,20550,2063
Dolarul neo-zeelandezNZD2,91112,91072,92742,94822,9440
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04190,04190,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,14800,14760,14750,14710,1470
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,12531,12621,12111,11921,1195
Kuna croatăHRK0,65020,65040,65000,65100,6509
Bahtul thailandez THB0,13160,13170,13190,13150,1316
Gramul de aurXAU231,4488229,6754230,7072231,0234233,8266
DSTXDR5,89105,89585,88075,87755,8775
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile