Cursul de schimb

Leu (RON)


10 iun.202411 iun.202412 iun.202413 iun.202414 iun.2024
Dolarul australianAUD3,04953,05313,06163,06363,0788
Leva bulgăreascăBGN2,54442,54452,54452,54482,5447
Dolarul canadianCAD3,36033,36183,36703,35203,3854
Francul elveţianCHF5,16215,16175,16195,14415,2114
Coroana cehăCZK0,20220,20130,20160,20170,2011
Coroana danezăDKK0,66710,66720,66720,66730,6670
Lira egipteanăEGP0,09710,09720,09720,09650,0976
EuroEUR4,97654,97674,97664,97724,9771
Lira sterlinăGBP5,88135,89315,90315,88915,9174
100 Forinţi maghiariHUF1,26421,26051,26121,25711,2500
100 Yeni japoneziJPY2,95122,94432,94252,92972,9651
Leul moldovenescMDL0,25900,26280,26180,26040,2589
Coroana norvegianăNOK0,43110,43350,43390,43400,4360
Zlotul polonezPLN1,15081,14681,14761,14641,1388
Rubla ruseascăRUB0,05200,05190,05180,05260,0522
Coroana suedezăSEK0,43810,44110,44220,44390,4422
Lira turceascăTRY0,14280,14300,14280,14260,1434
Dolarul americanUSD4,63024,62954,62904,60604,6576
Randul sud-african ZAR0,24700,24720,24900,25050,2532
Realul brazilianBRL0,86480,86460,86260,85260,8685
Renminbi-ul chinezescCNY0,63880,63820,63820,63510,6419
Rupia indianăINR0,05540,05540,05540,05510,0557
100 Woni sud-coreeniKRW0,33640,33580,33650,33540,3364
Peso-ul mexicanMXN0,25040,25110,24810,24590,2503
Dolarul neo-zeelandezNZD2,82772,83552,84432,84472,8549
Dinarul sârbescRSD0,04250,04250,04250,04250,0425
Hryvna ucraineanăUAH0,11440,11430,11430,11300,1145
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,26061,26051,26021,25401,2680
Bahtul thailandez THB0,12580,12600,12620,12570,1267
Gramul de aurXAU341,8121343,0859344,3470342,8803347,5083
DSTXDR6,11196,11086,11116,09186,1360
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile