Cursul de schimb

Leu (RON)


21 oct.202122 oct.202125 oct.202126 oct.202127 oct.2021
Dolarul australianAUD3,18043,18953,18343,19443,2012
Leva bulgăreascăBGN2,52932,52922,52942,52962,5302
Dolarul canadianCAD3,44413,44493,44053,44233,4383
Francul elveţianCHF4,62314,63544,62944,62804,6485
Coroana cehăCZK0,19310,19280,19240,19260,1925
Coroana danezăDKK0,66490,66480,66490,66510,6652
Lira egipteanăEGP0,27060,27070,27090,27070,2711
EuroEUR4,94704,94674,94724,94764,9486
Lira sterlinăGBP5,86245,86555,85025,87505,8647
100 Forinţi maghiariHUF1,36381,36011,35671,35331,3549
100 Yeni japoneziJPY3,72403,73243,74593,73543,7578
Leul moldovenescMDL0,24510,24350,24330,24350,2430
Coroana norvegianăNOK0,51010,50940,50910,51000,5073
Zlotul polonezPLN1,07721,07471,07371,07471,0712
Rubla ruseascăRUB0,05980,06020,06070,06140,0607
Coroana suedezăSEK0,49450,49550,49480,49480,4950
Lira turceascăTRY0,45720,44280,43560,44990,4482
Dolarul americanUSD4,24844,25014,25604,25874,2693
Randul sud-african ZAR0,29300,29110,28810,28890,2847
Realul brazilianBRL0,75900,75100,75320,76660,7669
Renminbi-ul chinezescCNY0,66420,66520,66640,66730,6676
Rupia indianăINR0,05670,05680,05670,05680,0569
100 Woni sud-coreeniKRW0,36110,36170,36390,36540,3641
Peso-ul mexicanMXN0,20980,20990,21080,21150,2112
Dolarul neo-zeelandezNZD3,05003,04783,03493,05383,0491
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,16190,16170,16140,16120,1617
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15671,15711,15871,15941,1623
Kuna croatăHRK0,65870,65740,65710,65730,6585
Bahtul thailandez THB0,12750,12750,12750,12860,1280
Gramul de aurXAU244,1620244,9416246,1720246,8735245,2878
DSTXDR6,01066,01386,01896,02256,0312
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile