Cursul de schimb

Leu (RON)


11 iul.201912 iul.201915 iul.201916 iul.201917 iul.2019
Dolarul australianAUD2,93242,93812,95112,96182,9590
Leva bulgăreascăBGN2,42042,41932,41942,42042,4207
Dolarul canadianCAD3,22033,22423,22053,22693,2327
Francul elveţianCHF4,26004,25884,27024,28014,2663
Coroana cehăCZK0,18490,18480,18480,18510,1849
Coroana danezăDKK0,63400,63370,63380,63390,6340
Lira egipteanăEGP0,25310,25290,25230,25390,2543
EuroEUR4,73394,73174,73204,73404,7345
Lira sterlinăGBP5,26605,26805,26985,24485,2361
100 Forinţi maghiariHUF1,45381,45251,45251,45421,4497
100 Yeni japoneziJPY3,88313,87613,89023,90373,8990
Leul moldovenescMDL0,23650,23580,23680,23680,2385
Coroana norvegianăNOK0,49120,49220,49180,49240,4918
Zlotul polonezPLN1,10901,10821,10931,11151,1111
Rubla ruseascăRUB0,06670,06660,06690,06710,0671
Coroana suedezăSEK0,44770,44870,44800,44940,4498
Lira turceascăTRY0,73830,73490,73440,73710,7407
Dolarul americanUSD4,19974,20324,19504,21294,2201
Randul sud-african ZAR0,30180,30070,30170,30380,3017
Realul brazilianBRL1,11881,11901,12131,12191,1198
Renminbi-ul chinezescCNY0,61150,61100,61020,61270,6136
Rupia indianăINR0,06140,06130,06120,06140,0613
100 Woni sud-coreeniKRW0,35750,35630,35580,35750,3575
Peso-ul mexicanMXN0,21960,21990,22150,22220,2209
Dolarul neo-zeelandezNZD2,80192,80472,82232,83262,8383
Dinarul sârbescRSD0,04020,04020,04020,04020,0402
Hryvna ucraineanăUAH0,16270,16320,16290,16260,1612
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14341,14431,14211,14691,1489
Kuna croatăHRK0,64020,64010,64000,64050,6409
Bahtul thailandez THB0,13730,13610,13590,13640,1365
Gramul de aurXAU192,1200189,9785191,0198191,7344190,0986
DSTXDR5,81395,81395,81035,82355,8275
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile