Cursul de schimb

Leu (RON)


16 mai.202217 mai.202218 mai.202219 mai.202220 mai.2022
Dolarul australianAUD3,27863,31963,30043,29543,3027
Leva bulgăreascăBGN2,52932,52972,52942,52952,5297
Dolarul canadianCAD3,67053,68533,66463,67223,6568
Francul elveţianCHF4,72464,73804,71954,82704,8048
Coroana cehăCZK0,20010,20020,20040,20010,2006
Coroana danezăDKK0,66480,66490,66480,66480,6648
Lira egipteanăEGP0,25910,25860,25700,25760,2556
EuroEUR4,94694,94774,94724,94744,9477
Lira sterlinăGBP5,80725,88105,83475,84045,8325
100 Forinţi maghiariHUF1,28451,27611,28821,27921,2864
100 Yeni japoneziJPY3,67043,65293,63973,68813,6467
Leul moldovenescMDL0,25100,24930,24720,24660,2453
Coroana norvegianăNOK0,48430,48740,48420,47860,4818
Zlotul polonezPLN1,05971,06271,06451,06551,0667
Rubla ruseascăRUB0,07380,07330,07250,07560,0776
Coroana suedezăSEK0,47110,47450,47290,47060,4713
Lira turceascăTRY0,30450,29760,29480,29520,2925
Dolarul americanUSD4,74754,72474,70204,71414,6725
Randul sud-african ZAR0,29170,29380,29520,29420,2947
Realul brazilianBRL0,93800,93350,95200,94870,9475
Renminbi-ul chinezescCNY0,69870,69990,69740,69700,7004
Rupia indianăINR0,06100,06090,06060,06070,0602
100 Woni sud-coreeniKRW0,36930,37140,37140,36850,3688
Peso-ul mexicanMXN0,23630,23620,23640,23580,2345
Dolarul neo-zeelandezNZD2,97393,00372,98932,98982,9946
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,16080,15990,15930,15970,1582
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,29251,28631,28011,28341,2721
Kuna croatăHRK0,65780,65780,65680,65620,6567
Bahtul thailandez THB0,13630,13680,13590,13640,1364
Gramul de aurXAU274,9970277,4951275,0113276,8333277,4633
DSTXDR6,32526,31766,29626,30926,2829
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile