Cursul de schimb

Leu (RON)


12 feb.201913 feb.201914 feb.201915 feb.201918 feb.2019
Dolarul australianAUD2,97712,98092,99072,98332,9935
Leva bulgăreascăBGN2,42412,42532,42622,42272,4236
Dolarul canadianCAD3,16683,16753,17303,16253,1615
Francul elveţianCHF4,17164,16744,17434,17344,1713
Coroana cehăCZK0,18340,18370,18400,18430,1844
Coroana danezăDKK0,63530,63560,63590,63500,6352
Lira egipteanăEGP0,23890,23790,24030,23950,2379
EuroEUR4,74124,74354,74514,73834,7401
Lira sterlinăGBP5,39975,40055,40445,38325,4095
100 Forinţi maghiariHUF1,49041,49201,48691,48981,4906
100 Yeni japoneziJPY3,80333,78693,79083,80453,7860
Leul moldovenescMDL0,24480,24550,24460,24540,2454
Coroana norvegianăNOK0,48350,48580,48620,48490,4858
Zlotul polonezPLN1,09581,09601,09361,09511,0943
Rubla ruseascăRUB0,06410,06380,06310,06300,0632
Coroana suedezăSEK0,45370,45520,45360,45190,4527
Lira turceascăTRY0,79750,79720,79330,79700,7895
Dolarul americanUSD4,20234,19174,21004,20164,1850
Randul sud-african ZAR0,30540,30240,29860,29840,2975
Realul brazilianBRL1,11831,12991,12131,12841,1308
Renminbi-ul chinezescCNY0,62040,61980,62140,62040,6185
Rupia indianăINR0,05940,05920,05920,05900,0587
100 Woni sud-coreeniKRW0,37400,37320,37370,37260,3718
Peso-ul mexicanMXN0,21820,21760,21670,21810,2177
Dolarul neo-zeelandezNZD2,82892,85792,87682,87572,8753
Dinarul sârbescRSD0,04010,04020,04020,04010,0402
Hryvna ucraineanăUAH0,15550,15490,15480,15400,1540
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14401,14121,14621,14391,1394
Kuna croatăHRK0,64010,64050,64070,63970,6399
Bahtul thailandez THB0,13410,13370,13430,13440,1340
Gramul de aurXAU177,4473176,7183176,8542177,9108178,1720
DSTXDR5,82935,82155,83525,82655,8156
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile