Cursul de schimb

Leu (RON)


10 iun.202111 iun.202114 iun.202115 iun.202116 iun.2021
Dolarul australianAUD3,13043,13863,13373,12253,1307
Leva bulgăreascăBGN2,51652,51562,51492,51772,5176
Dolarul canadianCAD3,34063,34473,34083,33593,3335
Francul elveţianCHF4,51314,51504,51624,52084,5194
Coroana cehăCZK0,19350,19440,19370,19340,1935
Coroana danezăDKK0,66190,66170,66150,66220,6622
Lira egipteanăEGP0,25860,25830,25910,25900,2589
EuroEUR4,92184,92024,91884,92434,9241
Lira sterlinăGBP5,70255,72755,72355,71765,7324
100 Forinţi maghiariHUF1,42171,42031,40971,40271,4009
100 Yeni japoneziJPY3,69393,69483,70343,68783,6940
Leul moldovenescMDL0,22820,22860,22870,22940,2296
Coroana norvegianăNOK0,48600,48780,48870,48820,4869
Zlotul polonezPLN1,09831,09971,09251,08731,0886
Rubla ruseascăRUB0,05600,05650,05620,05650,0565
Coroana suedezăSEK0,48860,48910,48840,48850,4864
Lira turceascăTRY0,47450,48420,48770,47510,4745
Dolarul americanUSD4,04594,04674,06044,06234,0620
Randul sud-african ZAR0,29660,29800,29510,29450,2952
Realul brazilianBRL0,79910,80060,79380,80280,8051
Renminbi-ul chinezescCNY0,63310,63340,63460,63470,6348
Rupia indianăINR0,05540,05540,05540,05540,0554
100 Woni sud-coreeniKRW0,36270,36380,36320,36330,3632
Peso-ul mexicanMXN0,20510,20530,20420,20370,2035
Dolarul neo-zeelandezNZD2,90592,90972,90342,89642,9014
Dinarul sârbescRSD0,04190,04180,04180,04190,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,14930,14980,15040,15090,1501
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10151,10201,10541,10591,1058
Kuna croatăHRK0,65640,65680,65670,65750,6581
Bahtul thailandez THB0,12980,13030,13050,13040,1303
Gramul de aurXAU244,5916246,3162242,7733243,3369242,8805
DSTXDR5,83395,83605,84575,84665,8484
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile