Cursul de schimb

Leu (RON)


14 ian.202217 ian.202218 ian.202219 ian.202220 ian.2022
Dolarul australianAUD3,13603,12733,11993,14243,1542
Leva bulgăreascăBGN2,52742,52782,52812,52822,5284
Dolarul canadianCAD3,45423,46283,46763,49263,4893
Francul elveţianCHF4,73424,73904,74574,75864,7614
Coroana cehăCZK0,20180,20230,20250,20370,2039
Coroana danezăDKK0,66430,66440,66440,66440,6645
Lira egipteanăEGP0,27500,27600,27640,27740,2774
EuroEUR4,94324,94404,94454,94474,9452
Lira sterlinăGBP5,92465,92425,91025,93675,9366
100 Forinţi maghiariHUF1,39281,39111,38611,38681,3859
100 Yeni japoneziJPY3,78723,78243,78503,80523,8144
Leul moldovenescMDL0,23940,23950,24040,24070,2416
Coroana norvegianăNOK0,49650,49590,49520,49750,4955
Zlotul polonezPLN1,08951,09281,09231,09271,0935
Rubla ruseascăRUB0,05670,05660,05680,05700,0569
Coroana suedezăSEK0,48220,47960,47950,47750,4781
Lira turceascăTRY0,31830,31990,32060,32040,3240
Dolarul americanUSD4,31424,32964,34014,35754,3585
Randul sud-african ZAR0,28130,28130,28070,28330,2867
Realul brazilianBRL0,78030,78220,78670,78280,8014
Renminbi-ul chinezescCNY0,67930,68210,68320,68660,6869
Rupia indianăINR0,05820,05830,05820,05860,0585
100 Woni sud-coreeniKRW0,36320,36320,36390,36640,3662
Peso-ul mexicanMXN0,21250,21350,21290,21430,2127
Dolarul neo-zeelandezNZD2,95582,94862,93942,96132,9539
Dinarul sârbescRSD0,04200,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15420,15410,15240,15340,1538
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17461,17881,18161,18641,1866
Kuna croatăHRK0,65750,65720,65750,65730,6571
Bahtul thailandez THB0,12990,13080,13110,13200,1324
Gramul de aurXAU252,8267253,3930252,5792254,8024257,4507
DSTXDR6,07566,08726,09386,11216,1142
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile