Cursul de schimb

Leu (RON)


15 iul.201916 iul.201917 iul.201918 iul.201919 iul.2019
Dolarul australianAUD2,95112,96182,95902,96322,9707
Leva bulgăreascăBGN2,41942,42042,42072,41972,4192
Dolarul canadianCAD3,22053,22693,23273,22773,2289
Francul elveţianCHF4,27024,28014,26634,27444,2800
Coroana cehăCZK0,18480,18510,18490,18490,1852
Coroana danezăDKK0,63380,63390,63400,63380,6337
Lira egipteanăEGP0,25230,25390,25430,25330,2533
EuroEUR4,73204,73404,73454,73264,7315
Lira sterlinăGBP5,26985,24485,23615,25385,2727
100 Forinţi maghiariHUF1,45251,45421,44971,44911,4541
100 Yeni japoneziJPY3,89023,90373,89903,91043,9100
Leul moldovenescMDL0,23680,23680,23850,23900,2395
Coroana norvegianăNOK0,49180,49240,49180,49010,4921
Zlotul polonezPLN1,10931,11151,11111,11021,1115
Rubla ruseascăRUB0,06690,06710,06710,06700,0668
Coroana suedezăSEK0,44800,44940,44980,45030,4499
Lira turceascăTRY0,73440,73710,74070,73940,7453
Dolarul americanUSD4,19504,21294,22014,21394,2103
Randul sud-african ZAR0,30170,30380,30170,30070,3023
Realul brazilianBRL1,12131,12191,11981,11971,1322
Renminbi-ul chinezescCNY0,61020,61270,61360,61250,6121
Rupia indianăINR0,06120,06140,06130,06110,0611
100 Woni sud-coreeniKRW0,35580,35750,35750,35760,3582
Peso-ul mexicanMXN0,22150,22220,22090,22050,2217
Dolarul neo-zeelandezNZD2,82232,83262,83832,83982,8503
Dinarul sârbescRSD0,04020,04020,04020,04020,0402
Hryvna ucraineanăUAH0,16290,16260,16120,16160,1635
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14211,14691,14891,14721,1462
Kuna croatăHRK0,64000,64050,64090,64040,6405
Bahtul thailandez THB0,13590,13640,13650,13650,1368
Gramul de aurXAU191,0198191,7344190,0986192,5382194,9091
DSTXDR5,81035,82355,82755,82485,8236
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile