Cursul de schimb

Leu (RON)


7 nov.20198 nov.201911 nov.201912 nov.201913 nov.2019
Dolarul australianAUD2,96512,96252,96132,95252,9526
Leva bulgăreascăBGN2,43362,43452,43522,43482,4355
Dolarul canadianCAD3,26153,26723,26453,25993,2602
Francul elveţianCHF4,32884,33044,33864,34104,3682
Coroana cehăCZK0,18660,18650,18670,18670,1864
Coroana danezăDKK0,63710,63720,63740,63730,6375
Lira egipteanăEGP0,26550,26730,26730,26710,2676
EuroEUR4,75974,76154,76274,76194,7635
Lira sterlinăGBP5,52465,52705,52975,54485,5596
100 Forinţi maghiariHUF1,43101,42791,42551,42411,4224
100 Yeni japoneziJPY3,93313,94443,96103,95723,9706
Leul moldovenescMDL0,24650,24680,24800,24770,2477
Coroana norvegianăNOK0,47150,47110,47170,47230,4695
Zlotul polonezPLN1,11631,11691,11461,11281,1114
Rubla ruseascăRUB0,06740,06760,06750,06750,0672
Coroana suedezăSEK0,44740,44530,44460,44540,4441
Lira turceascăTRY0,74600,75030,74700,74810,7504
Dolarul americanUSD4,29324,31374,31644,32024,3251
Randul sud-african ZAR0,29150,29140,29000,29090,2887
Realul brazilianBRL1,05131,05201,03661,04031,0374
Renminbi-ul chinezescCNY0,61560,61710,61580,61650,6160
Rupia indianăINR0,06050,06060,06040,06030,0600
100 Woni sud-coreeniKRW0,37180,37280,37050,37130,3697
Peso-ul mexicanMXN0,22470,22490,22560,22590,2233
Dolarul neo-zeelandezNZD2,73932,73452,74732,73412,7640
Dinarul sârbescRSD0,04050,04060,04050,04050,0406
Hryvna ucraineanăUAH0,17520,17600,17610,17660,1778
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,16881,17441,17511,17631,1775
Kuna croatăHRK0,64060,64070,64040,63980,6396
Bahtul thailandez THB0,14140,14200,14230,14240,1430
Gramul de aurXAU204,8362203,3805203,4670202,0404203,5824
DSTXDR5,91075,92655,92935,93275,9387
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile