Cursul de schimb

Leu (RON)


29 iun.202030 iun.20201 iul.20202 iul.20203 iul.2020
Dolarul australianAUD2,95782,95622,97572,96522,9856
Leva bulgăreascăBGN2,47662,47582,47322,47052,4735
Dolarul canadianCAD3,14873,15633,17853,14893,1736
Francul elveţianCHF4,54464,53934,54904,53764,5522
Coroana cehăCZK0,18080,18050,18150,18160,1815
Coroana danezăDKK0,64990,64970,64910,64850,6492
Lira egipteanăEGP0,26600,26740,26660,26550,2673
EuroEUR4,84394,84234,83724,83194,8378
Lira sterlinăGBP5,30265,30205,34595,35785,3598
100 Forinţi maghiariHUF1,36191,35711,36731,37221,3768
100 Yeni japoneziJPY4,01024,01124,01063,98524,0080
Leul moldovenescMDL0,24960,24900,25080,25100,2489
Coroana norvegianăNOK0,44450,44310,45050,45280,4522
Zlotul polonezPLN1,08521,08391,08571,08181,0821
Rubla ruseascăRUB0,06140,06090,06070,06090,0607
Coroana suedezăSEK0,46170,46050,46210,46250,4623
Lira turceascăTRY0,62900,63250,63070,62420,6284
Dolarul americanUSD4,29884,32334,31144,28134,3085
Randul sud-african ZAR0,24950,24910,25000,25310,2534
Realul brazilianBRL0,78360,80010,78920,80510,8038
Renminbi-ul chinezescCNY0,60750,61090,61030,60590,6096
Rupia indianăINR0,05700,05720,05710,05720,0577
100 Woni sud-coreeniKRW0,35830,35910,35840,35700,3591
Peso-ul mexicanMXN0,18680,18640,18830,18940,1912
Dolarul neo-zeelandezNZD2,76802,76242,78412,78872,8080
Dinarul sârbescRSD0,04120,04120,04110,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,16190,16210,16110,15750,1592
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17031,17701,17381,16561,1730
Kuna croatăHRK0,63970,63980,63950,63900,6400
Bahtul thailandez THB0,13920,13990,13940,13770,1384
Gramul de aurXAU244,6308246,0742247,9207243,8935245,7662
DSTXDR5,92835,94545,93985,91375,9385
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile