Cursul de schimb

Leu (RON)


13 ian.202014 ian.202015 ian.202016 ian.202017 ian.2020
Dolarul australianAUD2,96472,96002,95742,96392,9663
Leva bulgăreascăBGN2,44352,44362,44382,44372,4435
Dolarul canadianCAD3,29173,28473,28273,28523,2954
Francul elveţianCHF4,41924,43094,44454,44924,4485
Coroana cehăCZK0,18920,18960,19020,19030,1901
Coroana danezăDKK0,63950,63950,63960,63960,6396
Lira egipteanăEGP0,27010,27060,27090,27040,2715
EuroEUR4,77914,77944,77984,77954,7792
Lira sterlinăGBP5,58215,57175,57905,59205,6074
100 Forinţi maghiariHUF1,42661,43421,44021,43171,4251
100 Yeni japoneziJPY3,91263,90113,90683,89383,9023
Leul moldovenescMDL0,24860,24740,24700,24590,2454
Coroana norvegianăNOK0,48220,48240,48320,48310,4834
Zlotul polonezPLN1,12711,13191,13091,12831,1287
Rubla ruseascăRUB0,07030,07000,06970,06940,0700
Coroana suedezăSEK0,45120,45370,45280,45250,4533
Lira turceascăTRY0,73370,72870,72840,72820,7317
Dolarul americanUSD4,29934,29284,29324,28314,2976
Randul sud-african ZAR0,29890,29740,29790,29760,2985
Realul brazilianBRL1,04961,03511,03881,02571,0270
Renminbi-ul chinezescCNY0,62380,62360,62340,62260,6266
Rupia indianăINR0,06070,06060,06060,06040,0605
100 Woni sud-coreeniKRW0,37160,37100,37080,36920,3707
Peso-ul mexicanMXN0,22860,22800,22830,22780,2292
Dolarul neo-zeelandezNZD2,84822,84012,83722,84742,8496
Dinarul sârbescRSD0,04060,04070,04070,04070,0407
Hryvna ucraineanăUAH0,17950,17870,17860,17740,1766
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17051,16881,16891,16611,1700
Kuna croatăHRK0,64190,64180,64210,64220,6426
Bahtul thailandez THB0,14220,14180,14180,14100,1414
Gramul de aurXAU214,3755213,2826214,2132214,1137215,0476
DSTXDR5,93255,92665,92805,92075,9354
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile