Cursul de schimb

Leu (RON)


8 aug.20229 aug.202210 aug.202211 aug.202212 aug.2022
Dolarul australianAUD3,36583,34823,34993,37263,3761
Leva bulgăreascăBGN2,51602,50792,51212,50992,5007
Dolarul canadianCAD3,74463,72903,73103,72153,7206
Francul elveţianCHF5,03925,02905,05765,04705,0380
Coroana cehăCZK0,20070,20020,20120,20160,2009
Coroana danezăDKK0,66140,65920,66030,65980,6575
Lira egipteanăEGP0,25230,25020,25080,24800,2478
EuroEUR4,92104,90504,91324,90904,8909
Lira sterlinăGBP5,83755,80895,80835,80365,7696
100 Forinţi maghiariHUF1,25221,24271,23151,24421,2438
100 Yeni japoneziJPY3,57863,55183,55983,58143,5548
Leul moldovenescMDL0,24910,24930,24900,24850,2455
Coroana norvegianăNOK0,49410,49390,49630,49950,4990
Zlotul polonezPLN1,04691,04321,04411,04911,0448
Rubla ruseascăRUB0,07960,07870,07930,07810,0774
Coroana suedezăSEK0,47420,47230,47330,47380,4689
Lira turceascăTRY0,26920,26670,26760,26450,2642
Dolarul americanUSD4,83304,79054,80274,74944,7450
Randul sud-african ZAR0,28920,28830,29110,29360,2925
Realul brazilianBRL0,93570,93720,93710,93220,9197
Renminbi-ul chinezescCNY0,71460,70950,71090,70460,7040
Rupia indianăINR0,06070,06020,06040,05960,0596
100 Woni sud-coreeniKRW0,37050,36720,36640,36490,3638
Peso-ul mexicanMXN0,23670,23700,23780,23750,2382
Dolarul neo-zeelandezNZD3,03033,01823,03313,04913,0574
Dinarul sârbescRSD0,04190,04180,04190,04180,0417
Hryvna ucraineanăUAH0,13150,12990,13030,12880,1287
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,31581,30421,30761,29311,2918
Kuna croatăHRK0,65520,65300,65370,65280,6509
Bahtul thailandez THB0,13530,13530,13510,13490,1341
Gramul de aurXAU276,1646275,5907277,1595273,2231272,6466
DSTXDR6,37266,33056,34336,30646,2901
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile