Cursul de schimb

Leu (RON)


13 ian.202214 ian.202217 ian.202218 ian.202219 ian.2022
Dolarul australianAUD3,15143,13603,12733,11993,1424
Leva bulgăreascăBGN2,52752,52742,52782,52812,5282
Dolarul canadianCAD3,45523,45423,46283,46763,4926
Francul elveţianCHF4,72414,73424,73904,74574,7586
Coroana cehăCZK0,20290,20180,20230,20250,2037
Coroana danezăDKK0,66440,66430,66440,66440,6644
Lira egipteanăEGP0,27450,27500,27600,27640,2774
EuroEUR4,94354,94324,94404,94454,9447
Lira sterlinăGBP5,92675,92465,92425,91025,9367
100 Forinţi maghiariHUF1,39081,39281,39111,38611,3868
100 Yeni japoneziJPY3,76493,78723,78243,78503,8052
Leul moldovenescMDL0,24180,23940,23950,24040,2407
Coroana norvegianăNOK0,49840,49650,49590,49520,4975
Zlotul polonezPLN1,09191,08951,09281,09231,0927
Rubla ruseascăRUB0,05780,05670,05660,05680,0570
Coroana suedezăSEK0,48290,48220,47960,47950,4775
Lira turceascăTRY0,31710,31830,31990,32060,3204
Dolarul americanUSD4,31314,31424,32964,34014,3575
Randul sud-african ZAR0,28170,28130,28130,28070,2833
Realul brazilianBRL0,77940,78030,78220,78670,7828
Renminbi-ul chinezescCNY0,67810,67930,68210,68320,6866
Rupia indianăINR0,05830,05820,05830,05820,0586
100 Woni sud-coreeniKRW0,36410,36320,36320,36390,3664
Peso-ul mexicanMXN0,21170,21250,21350,21290,2143
Dolarul neo-zeelandezNZD2,96732,95582,94862,93942,9613
Dinarul sârbescRSD0,04200,04200,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15560,15420,15410,15240,1534
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17431,17461,17881,18161,1864
Kuna croatăHRK0,65690,65750,65720,65750,6573
Bahtul thailandez THB0,12980,12990,13080,13110,1320
Gramul de aurXAU252,7403252,8267253,3930252,5792254,8024
DSTXDR6,07156,07566,08726,09386,1121
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile