Cursul de schimb

Leu (RON)


3 apr.20206 apr.20207 apr.20208 apr.20209 apr.2020
Dolarul australianAUD2,68112,71112,74272,73552,7631
Leva bulgăreascăBGN2,46892,46852,47022,47152,4684
Dolarul canadianCAD3,15243,16713,16823,17213,1585
Francul elveţianCHF4,57754,56964,56634,57964,5746
Coroana cehăCZK0,17530,17510,17750,17760,1794
Coroana danezăDKK0,64640,64640,64710,64770,6467
Lira egipteanăEGP0,28360,28380,28220,28240,2816
EuroEUR4,82864,82804,83144,83384,8278
Lira sterlinăGBP5,48585,49265,45955,48335,5115
100 Forinţi maghiariHUF1,32461,33351,34001,34951,3621
100 Yeni japoneziJPY4,12014,08944,07444,08744,0758
Leul moldovenescMDL0,24000,24100,24000,23930,2398
Coroana norvegianăNOK0,42960,42620,43390,43150,4346
Zlotul polonezPLN1,05421,06111,06481,06731,0616
Rubla ruseascăRUB0,05820,05850,05890,05870,0598
Coroana suedezăSEK0,44040,44010,44330,44100,4421
Lira turceascăTRY0,66610,66100,65730,65380,6595
Dolarul americanUSD4,46744,46714,44454,44774,4355
Randul sud-african ZAR0,23850,23650,24260,24340,2462
Realul brazilianBRL0,84990,83500,84080,85160,8656
Renminbi-ul chinezescCNY0,62940,62980,62970,62950,6283
Rupia indianăINR0,05870,05860,05880,05830,0581
100 Woni sud-coreeniKRW0,36170,36370,36640,36480,3639
Peso-ul mexicanMXN0,18130,17900,18310,18140,1863
Dolarul neo-zeelandezNZD2,61682,64852,65752,65222,6671
Dinarul sârbescRSD0,04110,04110,04110,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,16320,16390,16410,16300,1626
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,21621,21611,21001,21091,2075
Kuna croatăHRK0,63290,63320,63340,63370,6337
Bahtul thailandez THB0,13540,13590,13570,13560,1352
Gramul de aurXAU231,4961234,7566236,0954236,2803237,0045
DSTXDR6,07176,06886,05216,05826,0485
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile