Cursul de schimb

Leu (RON)


28 iul.202129 iul.202130 iul.20212 aug.20213 aug.2021
Dolarul australianAUD3,05853,06683,05343,04323,0591
Leva bulgăreascăBGN2,51542,51602,51542,51402,5147
Dolarul canadianCAD3,31333,32263,32433,31883,3070
Francul elveţianCHF4,55384,56084,57044,56874,5775
Coroana cehăCZK0,19180,19280,19290,19290,1928
Coroana danezăDKK0,66150,66160,66150,66100,6612
Lira egipteanăEGP0,26460,26340,26330,26340,2632
EuroEUR4,91974,92094,91984,91714,9183
Lira sterlinăGBP5,77675,78155,77545,75475,7564
100 Forinţi maghiariHUF1,36861,37161,37651,37811,3852
100 Yeni japoneziJPY3,78543,77363,77393,77303,7905
Leul moldovenescMDL0,23190,23220,23120,23110,2312
Coroana norvegianăNOK0,46880,47350,47090,46990,4717
Zlotul polonezPLN1,07141,07281,07711,07801,0807
Rubla ruseascăRUB0,05660,05660,05660,05670,0568
Coroana suedezăSEK0,48240,48320,48260,48170,4822
Lira turceascăTRY0,48610,48590,49180,49340,4969
Dolarul americanUSD4,16244,14434,13484,13484,1388
Randul sud-african ZAR0,28180,28300,28360,28650,2881
Realul brazilianBRL0,80510,81000,81360,79310,7996
Renminbi-ul chinezescCNY0,64060,64160,64020,63990,6401
Rupia indianăINR0,05600,05580,05560,05560,0557
100 Woni sud-coreeniKRW0,36110,36170,36010,35950,3606
Peso-ul mexicanMXN0,20870,20850,20810,20850,2086
Dolarul neo-zeelandezNZD2,89112,89822,89782,88742,8985
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04180,04180,0418
Hryvna ucraineanăUAH0,15510,15410,15420,15390,1543
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,13321,12831,12571,12561,1268
Kuna croatăHRK0,65560,65550,65570,65570,6556
Bahtul thailandez THB0,12660,12610,12580,12550,1253
Gramul de aurXAU240,8675242,5914243,1200240,4651240,8930
DSTXDR5,92595,91585,90805,90485,9100
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile