Cursul de schimb

Leu (RON)


21 ian.202122 ian.202125 ian.202126 ian.202127 ian.2021
Dolarul australianAUD3,12073,09043,09973,09433,1060
Leva bulgăreascăBGN2,49192,49202,49222,49232,4923
Dolarul canadianCAD3,18083,15243,15693,15183,1592
Francul elveţianCHF4,52514,52554,52284,51904,5279
Coroana cehăCZK0,18660,18660,18700,18670,1876
Coroana danezăDKK0,65510,65510,65520,65520,6553
Lira egipteanăEGP0,25520,25450,25500,25520,2557
EuroEUR4,87384,87404,87444,87464,8745
Lira sterlinăGBP5,50995,46965,48925,48695,5210
100 Forinţi maghiariHUF1,36411,36561,36531,35921,3547
100 Yeni japoneziJPY3,88303,86123,86273,87263,8734
Leul moldovenescMDL0,23100,23000,22890,22970,2310
Coroana norvegianăNOK0,47620,47200,47300,46950,4685
Zlotul polonezPLN1,07611,07301,07341,07121,0722
Rubla ruseascăRUB0,05450,05350,05330,05320,0533
Coroana suedezăSEK0,48270,48320,48440,48330,4826
Lira turceascăTRY0,54250,54070,54280,54570,5457
Dolarul americanUSD4,01484,00344,01054,01954,0189
Randul sud-african ZAR0,27080,26520,26460,26280,2650
Realul brazilianBRL0,75870,74820,73360,73520,7504
Renminbi-ul chinezescCNY0,62130,61810,61910,62110,6213
Rupia indianăINR0,05500,05490,05500,05500,0551
100 Woni sud-coreeniKRW0,36490,36200,36380,36350,3635
Peso-ul mexicanMXN0,20520,20130,20150,19950,2003
Dolarul neo-zeelandezNZD2,89672,87852,89202,89352,9066
Dinarul sârbescRSD0,04150,04150,04150,04150,0414
Hryvna ucraineanăUAH0,14190,14230,14240,14270,1427
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,09301,08991,09181,09431,0941
Kuna croatăHRK0,64430,64420,64420,64450,6449
Bahtul thailandez THB0,13410,13350,13380,13400,1340
Gramul de aurXAU241,5144238,5807240,0052239,1954238,4625
DSTXDR5,79125,77535,78255,79075,7937
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile