Cursul de schimb

Leu (RON)


2 aug.20223 aug.20224 aug.20225 aug.20228 aug.2022
Dolarul australianAUD3,33103,35233,37153,34783,3658
Leva bulgăreascăBGN2,51872,51822,51882,51882,5160
Dolarul canadianCAD3,73983,76013,76533,73863,7446
Francul elveţianCHF5,05805,03935,03895,04505,0392
Coroana cehăCZK0,19990,19980,19980,20030,2007
Coroana danezăDKK0,66170,66170,66190,66200,6614
Lira egipteanăEGP0,25270,25340,25290,25180,2523
EuroEUR4,92624,92524,92634,92644,9210
Lira sterlinăGBP5,87785,88435,88325,84395,8375
100 Forinţi maghiariHUF1,23831,24451,24371,24811,2522
100 Yeni japoneziJPY3,67673,63203,60333,61963,5786
Leul moldovenescMDL0,24850,24920,25000,25030,2491
Coroana norvegianăNOK0,49610,49760,49780,49340,4941
Zlotul polonezPLN1,04591,04901,04341,04631,0469
Rubla ruseascăRUB0,07920,07980,07930,07940,0796
Coroana suedezăSEK0,47490,47320,47500,47500,4742
Lira turceascăTRY0,26800,26930,26900,26800,2692
Dolarul americanUSD4,81224,83484,83254,81754,8330
Randul sud-african ZAR0,29070,28910,28850,28970,2892
Realul brazilianBRL0,92800,91580,91460,92420,9357
Renminbi-ul chinezescCNY0,71210,71600,71530,71380,7146
Rupia indianăINR0,06120,06110,06070,06080,0607
100 Woni sud-coreeniKRW0,36790,36890,36880,37110,3705
Peso-ul mexicanMXN0,23520,23430,23680,23690,2367
Dolarul neo-zeelandezNZD3,02433,02373,05023,03003,0303
Dinarul sârbescRSD0,04200,04200,04200,04200,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,13050,13120,13110,13070,1315
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,31011,31631,31571,31161,3158
Kuna croatăHRK0,65540,65520,65560,65550,6552
Bahtul thailandez THB0,13320,13330,13400,13540,1353
Gramul de aurXAU274,6001274,4708276,3701276,7076276,1646
DSTXDR6,37626,38776,38226,37076,3726
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile