Cursul de schimb

Leu (RON)


21 nov.202222 nov.202223 nov.202224 nov.202225 nov.2022
Dolarul australianAUD3,19663,18283,18263,19663,1913
Leva bulgăreascăBGN2,52662,51822,52502,52112,5181
Dolarul canadianCAD3,59593,57613,57313,55143,5438
Francul elveţianCHF5,03465,01925,02855,02565,0120
Coroana cehăCZK0,20290,20230,20280,20250,2021
Coroana danezăDKK0,66430,66220,66400,66310,6623
Lira egipteanăEGP0,19710,19530,19500,19300,1924
EuroEUR4,94174,92534,93854,93094,9250
Lira sterlinăGBP5,70405,68385,71025,74135,7274
100 Forinţi maghiariHUF1,20601,20471,21681,18831,2003
100 Yeni japoneziJPY3,40743,39013,38753,42763,3950
Leul moldovenescMDL0,24860,25090,25020,24790,2453
Coroana norvegianăNOK0,47070,47010,47610,47610,4776
Zlotul polonezPLN1,05091,04671,05161,04931,0504
Rubla ruseascăRUB0,07950,07900,07900,07820,0780
Coroana suedezăSEK0,44970,44900,45230,45270,4545
Lira turceascăTRY0,25920,25730,25730,25440,2537
Dolarul americanUSD4,82874,79184,79234,73904,7278
Randul sud-african ZAR0,27730,27740,27830,27880,2765
Realul brazilianBRL0,89700,90060,89420,88420,8885
Renminbi-ul chinezescCNY0,67380,67150,66950,66330,6598
Rupia indianăINR0,05910,05870,05860,05800,0579
100 Woni sud-coreeniKRW0,35540,35400,35420,35640,3558
Peso-ul mexicanMXN0,24760,24520,24680,24510,2439
Dolarul neo-zeelandezNZD2,95462,94652,95662,96562,9524
Dinarul sârbescRSD0,04210,04200,04210,04200,0420
Hryvna ucraineanăUAH0,13070,12970,12980,12830,1280
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,31461,30461,30471,29021,2872
Kuna croatăHRK0,65510,65290,65480,65390,6525
Bahtul thailandez THB0,13330,13260,13220,13250,1321
Gramul de aurXAU270,3308269,1826267,6050267,5475266,4903
DSTXDR6,29926,26526,27016,23736,2192
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile