Cursul de schimb

Leu (RON)


16 ian.201717 ian.201718 ian.201719 ian.201720 ian.2017
Dolarul australianAUD3,17923,18263,17893,18423,1792
Leva bulgăreascăBGN2,30412,30322,29982,29712,2985
Dolarul canadianCAD3,23783,23393,21773,17423,1638
Francul elveţianCHF4,20314,20404,19824,18964,1918
Coroana cehăCZK0,16670,16670,16650,16620,1663
Coroana danezăDKK0,60610,60570,60490,60420,6046
Lira egipteanăEGP0,22580,22460,22300,22330,2237
EuroEUR4,50644,50484,49804,49274,4955
Lira sterlinăGBP5,13025,12875,18025,19695,1959
100 Forinţi maghiariHUF1,46631,46361,45981,45731,4565
100 Yeni japoneziJPY3,72483,73153,71233,67583,6684
Leul moldovenescMDL0,20970,21070,20840,20860,2093
Coroana norvegianăNOK0,49890,49870,49760,49800,5001
Zlotul polonezPLN1,03031,03101,02761,02631,0293
Rubla ruseascăRUB0,07150,07120,07110,07030,0707
Coroana suedezăSEK0,47500,47420,47210,47140,4731
Lira turceascăTRY1,12971,11161,11221,10961,1059
Dolarul americanUSD4,25594,22254,20984,21614,2279
Randul sud-african ZAR0,31290,31250,30980,31010,3113
Realul brazilianBRL1,32121,30251,31091,30471,3227
Renminbi-ul chinezescCNY0,61670,61560,61560,61400,6147
Rupia indianăINR0,06250,06210,06190,06180,0620
100 Woni sud-coreeniKRW0,35990,36130,35980,35790,3593
Peso-ul mexicanMXN0,19700,19610,19430,19150,1927
Dolarul neo-zeelandezNZD3,01603,03043,03253,02633,0190
Dinarul sârbescRSD0,03640,03640,03630,03620,0362
Hryvna ucraineanăUAH0,15330,15300,15310,15370,1541
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15871,14961,14621,14791,1511
Kuna croatăHRK0,59830,59800,59710,59740,5983
Gramul de aurXAU164,5108165,1346164,0436163,0133163,0860
DSTXDR5,73355,71295,70505,70215,7098
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile