Cursul de schimb

Leu (RON)


28 iul.201429 iul.201430 iul.201431 iul.20141 aug.2014
Dolarul australianAUD3,06893,07353,07773,06883,0712
Leva bulgăreascăBGN2,24322,24742,25102,25932,2666
Dolarul canadianCAD3,02013,02673,02283,02443,0253
Francul elveţianCHF3,61023,61753,61973,63133,6454
Coroana cehăCZK0,15970,15990,16010,16050,1602
Coroana danezăDKK0,58840,58940,59040,59260,5946
Lira egipteanăEGP0,45650,45750,45940,46180,4629
EuroEUR4,38734,39554,40254,41884,4330
Lira sterlinăGBP5,54515,55205,56435,57235,5705
100 Forinţi maghiariHUF1,42211,41561,41611,41641,4088
100 Yeni japoneziJPY3,20533,20903,21293,21083,2155
Leul moldovenescMDL0,23340,23410,23470,23640,2377
Coroana norvegianăNOK0,52440,52530,52550,52570,5257
Zlotul polonezPLN1,05781,05851,05991,06231,0578
Rubla ruseascăRUB0,09230,09160,09220,09280,0926
Coroana suedezăSEK0,47920,47880,47680,47900,4815
Lira turceascăTRY1,55721,55351,54831,54551,5392
Dolarul americanUSD3,26383,27113,28503,30163,3098
Randul sud-african ZAR0,31020,30840,30970,30860,3082
Realul brazilianBRL1,46311,47201,47291,46941,4642
Renminbi-ul chinezescCNY0,52750,52930,53230,53480,5356
Rupia indianăINR0,05430,05440,05470,05460,0542
100 Woni sud-coreeniKRW0,31810,31930,32070,32120,3190
Peso-ul mexicanMXN0,25200,25130,25130,25040,2499
Dolarul neo-zeelandezNZD2,78892,78392,79502,80352,8044
Dinarul sârbescRSD0,03770,03770,03770,03780,0379
Hryvna ucraineanăUAH0,27400,27440,27580,27690,2778
Dirhamul Emiratelor ArabeAED0,88860,89060,89440,89890,9011
Gramul de aurXAU136,9924137,4806137,0748137,3685136,7028
DSTXDR5,01315,02275,03675,05525,0671


1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Valori medii lunare şi anuale