Cursul de schimb

Leu (RON)


4 dec.20185 dec.20186 dec.20187 dec.201810 dec.2018
Dolarul australianAUD3,01302,99152,95922,95322,9421
Leva bulgăreascăBGN2,37852,37972,38042,37652,3773
Dolarul canadianCAD3,09623,08913,05823,05343,0614
Francul elveţianCHF4,10244,11244,11654,11364,1190
Coroana cehăCZK0,17940,17960,17960,17970,1799
Coroana danezăDKK0,62340,62350,62380,62270,6229
Lira egipteanăEGP0,22670,22880,22940,22830,2271
EuroEUR4,65194,65424,65564,64804,6495
Lira sterlinăGBP5,22955,23035,22985,21285,1788
100 Forinţi maghiariHUF1,43851,43711,43691,43891,4384
100 Yeni japoneziJPY3,61723,63213,64433,62463,6184
Leul moldovenescMDL0,23930,23860,23940,23850,2375
Coroana norvegianăNOK0,48230,48200,47960,47870,4803
Zlotul polonezPLN1,08641,08531,08491,08401,0834
Rubla ruseascăRUB0,06140,06150,06130,06110,0614
Coroana suedezăSEK0,45480,45590,45510,45320,4502
Lira turceascăTRY0,76680,76030,76390,76490,7709
Dolarul americanUSD4,07764,10534,10914,08964,0769
Randul sud-african ZAR0,30030,29750,29230,28950,2864
Realul brazilianBRL1,06121,06561,06221,05421,0434
Renminbi-ul chinezescCNY0,59630,59840,59580,59410,5897
Rupia indianăINR0,05780,05820,05800,05780,0571
100 Woni sud-coreeniKRW0,36910,36840,36590,36470,3617
Peso-ul mexicanMXN0,20090,20060,19910,20040,2009
Dolarul neo-zeelandezNZD2,83962,84002,82102,81292,8094
Dinarul sârbescRSD0,03930,03940,03940,03930,0393
Hryvna ucraineanăUAH0,14510,14670,14740,14700,1467
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,11011,11771,11871,11341,1099
Kuna croatăHRK0,62830,62870,62990,62880,6294
Bahtul thailandez THB0,12470,12530,12500,12450,1241
Gramul de aurXAU162,5036163,1645163,3760163,1706163,4400
DSTXDR5,66075,68185,68345,66355,6485
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile