Cursul de schimb

Leu (RON)


21 iul.201422 iul.201423 iul.201424 iul.201425 iul.2014
Dolarul australianAUD3,08713,09163,10723,09443,0778
Leva bulgăreascăBGN2,27472,27062,26452,25762,2497
Dolarul canadianCAD3,06123,06453,06653,05543,0389
Francul elveţianCHF3,66173,65443,64473,63433,6204
Coroana cehăCZK0,16190,16160,16130,16080,1601
Coroana danezăDKK0,59660,59550,59390,59210,5901
Lira egipteanăEGP0,46010,46050,46010,45830,4576
EuroEUR4,44884,44084,42904,41554,4000
Lira sterlinăGBP5,61975,62025,60605,57585,5528
100 Forinţi maghiariHUF1,43701,43531,44171,43451,4271
100 Yeni japoneziJPY3,24693,24313,24533,22643,2102
Leul moldovenescMDL0,23520,23520,23490,23460,2336
Coroana norvegianăNOK0,52990,53210,53220,52790,5279
Zlotul polonezPLN1,07181,07091,07121,06711,0615
Rubla ruseascăRUB0,09360,09420,09440,09350,0932
Coroana suedezăSEK0,48070,48050,48140,47870,4803
Lira turceascăTRY1,55241,55461,57331,56781,5623
Dolarul americanUSD3,28983,29293,28913,27663,2715
Randul sud-african ZAR0,30950,31040,31290,31250,3105
Realul brazilianBRL1,47821,48251,48621,47661,4748
Renminbi-ul chinezescCNY0,52980,53080,53060,52890,5284
Rupia indianăINR0,05460,05460,05470,05450,0544
100 Woni sud-coreeniKRW0,32030,32130,32120,31850,3189
Peso-ul mexicanMXN0,25390,25400,25460,25340,2523
Dolarul neo-zeelandezNZD2,86162,85432,85472,81382,7956
Dinarul sârbescRSD0,03820,03800,03790,03780,0378
Hryvna ucraineanăUAH0,28120,28240,28170,28050,2788
Dirhamul Emiratelor ArabeAED0,89570,89650,89550,89210,8907
Gramul de aurXAU138,8491138,4119138,2713136,9472135,9718
DSTXDR5,06985,06805,05915,03955,0250


1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Valori medii lunare şi anuale