Cursul de schimb

Leu (RON)


19 iul.201620 iul.201621 iul.201622 iul.201625 iul.2016
Dolarul australianAUD3,03073,04573,04303,02363,0284
Leva bulgăreascăBGN2,28742,28682,28552,28102,2724
Dolarul canadianCAD3,10733,11443,10733,08203,0720
Francul elveţianCHF4,11584,11404,11024,10514,1045
Coroana cehăCZK0,16550,16560,16540,16510,1644
Coroana danezăDKK0,60150,60130,60090,59960,5974
Lira egipteanăEGP0,45540,45760,45640,45560,4556
EuroEUR4,47374,47274,47004,46124,4444
Lira sterlinăGBP5,33955,35725,35435,31355,3194
100 Forinţi maghiariHUF1,42141,42151,42281,42231,4208
100 Yeni japoneziJPY3,81183,80803,83773,81283,8061
Leul moldovenescMDL0,20470,20440,20510,20450,2035
Coroana norvegianăNOK0,47790,47810,47800,47570,4723
Zlotul polonezPLN1,02271,02201,02501,02391,0188
Rubla ruseascăRUB0,06420,06420,06340,06280,0624
Coroana suedezăSEK0,47180,47230,47210,47010,4679
Lira turceascăTRY1,35791,34291,32011,32461,3341
Dolarul americanUSD4,04424,06314,05244,04594,0459
Randul sud-african ZAR0,28250,28490,28380,28440,2830
Realul brazilianBRL1,24301,24911,24341,23671,2417
Renminbi-ul chinezescCNY0,60440,60870,60710,60640,6057
Rupia indianăINR0,06020,06050,06030,06030,0601
100 Woni sud-coreeniKRW0,35490,35620,35670,35560,3554
Peso-ul mexicanMXN0,21890,21980,21770,21760,2177
Dolarul neo-zeelandezNZD2,84142,86192,83712,82762,8257
Dinarul sârbescRSD0,03630,03630,03620,03610,0360
Hryvna ucraineanăUAH0,16280,16370,16340,16290,1631
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10111,10631,10331,10151,1015
Kuna croatăHRK0,59710,59750,59730,59600,5941
Gramul de aurXAU173,3278173,1568172,3854172,4570171,1302
DSTXDR5,61545,62905,62415,60865,6013
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile