Cursul de schimb

Leu (RON)


20 mar.201721 mar.201722 mar.201723 mar.201724 mar.2017
Dolarul australianAUD3,27523,26863,23843,22433,2089
Leva bulgăreascăBGN2,33282,33322,33312,32922,3290
Dolarul canadianCAD3,17833,17193,15583,16893,1536
Francul elveţianCHF4,25134,24214,25684,25454,2530
Coroana cehăCZK0,16890,16890,16890,16860,1686
Coroana danezăDKK0,61370,61380,61360,61260,6125
Lira egipteanăEGP0,23370,23280,23240,23270,2326
EuroEUR4,56274,56344,56314,55554,5552
Lira sterlinăGBP5,26605,26655,26895,27905,2643
100 Forinţi maghiariHUF1,47741,47981,47851,47371,4719
100 Yeni japoneziJPY3,76273,75543,80103,80473,7960
Leul moldovenescMDL0,21560,21560,21480,21530,2162
Coroana norvegianăNOK0,50070,50050,49690,49800,4968
Zlotul polonezPLN1,06571,07041,06571,06561,0666
Rubla ruseascăRUB0,07380,07390,07290,07340,0736
Coroana suedezăSEK0,48070,48080,47920,47930,4781
Lira turceascăTRY1,16811,17301,16551,16701,1650
Dolarul americanUSD4,24184,22544,22864,22294,2149
Randul sud-african ZAR0,33460,33620,33500,33670,3378
Realul brazilianBRL1,37201,37541,37041,36831,3443
Renminbi-ul chinezescCNY0,61410,61330,61400,61320,6121
Rupia indianăINR0,06490,06470,06460,06440,0644
100 Woni sud-coreeniKRW0,37910,37820,37650,37690,3765
Peso-ul mexicanMXN0,22150,22300,22020,22220,2227
Dolarul neo-zeelandezNZD2,98542,98292,97022,97252,9561
Dinarul sârbescRSD0,03680,03680,03680,03680,0367
Hryvna ucraineanăUAH0,15780,15660,15660,15550,1557
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15481,15041,15131,14981,1476
Kuna croatăHRK0,61610,61610,61560,61420,6140
Gramul de aurXAU168,2098167,4235169,3564169,4441168,5557
DSTXDR5,76055,74955,75765,75205,7436
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile