Cursul de schimb

Leu (RON)


15 ian.201816 ian.201817 ian.201818 ian.201819 ian.2018
Dolarul australianAUD2,99763,03333,03793,03943,0446
Leva bulgăreascăBGN2,36512,38262,38132,37832,3834
Dolarul canadianCAD3,03353,06953,06013,06053,0592
Francul elveţianCHF3,91783,95333,95313,96083,9727
Coroana cehăCZK0,18120,18260,18300,18320,1834
Coroana danezăDKK0,62090,62560,62530,62460,6259
Lira egipteanăEGP0,21230,21510,21500,21490,2144
EuroEUR4,62564,65994,65734,65144,6614
Lira sterlinăGBP5,19935,24945,25245,27135,2814
100 Forinţi maghiariHUF1,49761,50801,50681,50781,5077
100 Yeni japoneziJPY3,40683,44913,43953,41963,4322
Leul moldovenescMDL0,22390,22330,22450,22500,2250
Coroana norvegianăNOK0,47860,48380,48340,48400,4843
Zlotul polonezPLN1,10971,11471,11501,11631,1167
Rubla ruseascăRUB0,06680,06760,06720,06710,0671
Coroana suedezăSEK0,47030,47440,47280,47330,4742
Lira turceascăTRY1,00090,99930,99721,00071,0030
Dolarul americanUSD3,76863,81823,80673,80543,7984
Randul sud-african ZAR0,30620,31100,30890,31000,3121
Realul brazilianBRL1,17531,18691,18061,18031,1846
Renminbi-ul chinezescCNY0,58630,59260,59150,59240,5937
Rupia indianăINR0,05940,05960,05960,05960,0596
100 Woni sud-coreeniKRW0,35430,35810,35650,35580,3565
Peso-ul mexicanMXN0,20000,20250,20270,20350,2042
Dolarul neo-zeelandezNZD2,74702,77472,77052,77702,7707
Dinarul sârbescRSD0,03910,03940,03940,03920,0393
Hryvna ucraineanăUAH0,13230,13330,13260,13210,1323
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,02611,03951,03641,03611,0341
Kuna croatăHRK0,62210,62720,62680,62560,6265
Bahtul thailandez THB0,11800,11940,11920,11920,1191
Gramul de aurXAU162,6750163,5981163,7883162,6746163,0820
DSTXDR5,43285,49075,48105,47825,4816
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile